"Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім бөлімі Московский ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Общеобразовательная школа села Московское отдела образования по Есильскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

2.3 Адам.

02.02.2018

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2А бөлім. Тірі табиғат.

Күні:

Мектеп: Ақмола облысы, Есіл ауданы,

 Московский ауылы

Мұғалімнің аты-жөні: Далел

Кулпаш

Сынып: 1а

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтаң тақырыбы

2.3 Адам.

Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.3.1 адам

денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау

 

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: адамның негізгі дене мүшелерін атай

алады.

Көптеген оқушылар: дене

мүшелерінің қызметін  атайды, ажырата алады.

Кейбір оқушылар: 

 өз дене мүшелерін атайды және

ұстап көрсетеді.

 

Тілдік

мақсаттар:

академиялық тілді қолдана отыра, адам денесінің

басты бөліктері мен олардың функцияларын атайтын болады

Пәнге тән лексика мен

терминология: қол, аяқ,

саусақтар, бармақ, бас, шаш, көз және т.б.

көздің/шаштыңтүсі, бой, бірдей,   басқа,  

ең биік,   еңаласа,   кеңтараған, сиреккездесетін

Диалогке/жазуға пайдалы

сөзтіркестері

Біздіңұқсастығымызнеде?

Біздіңарамыздағыайырмашылықтарқандай?

Жетістік

критерийі

Адам денесінің негізгі мүшелерін

атайды;

Адам денесінің негізгі  мүшелерінің қызметін сипаттайды;

 

Құндылықтарды дарыту

Өз сымбатын сақтауға, дене мүшелерінің

маңыздылығын ұғынуға ынталандыру.

 

Пәнаралық

байланыстар

Дүниетану,математика, дене шынықтыру

Акт

қолдану дағдылары

 

Алдыңғы меңгерілген білім

Оқушылар дене мүшелерін атай білуі тиіс

(бас,кеуде,аяқ, қол, табан т.б.)

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақта

жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар

 

Сабақтың

басы

2

мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың

ортасы

1

мин

 

 

 

 

 

 

 

 

2

мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 7мин

 

 

 

 

 

 

 

 

15

мин

Оқушыларды түгендеу, сабаққа әзірлігін тексеру.

І. Ширату жаттығуы: Оқушыларға өлең жолдарына сәйкес қимыл, ым-ишара арқылы көрсете отыру

керек екенін ескерту.

- Қайырлы таң, көздерім!

-Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).

-Қайырлы таң, құлақтарым!

-Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).

-Қайырлы таң, қолдарым!

-Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).

-Қайырлы таң, аяқтарым!

-Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).

-Қайырлы таң, ұстазым!

-Мен ояндым!. (Күлімсіреп, күнге қолдарын созады)

Оқушылар орындарына отырады.

ІІ. Кіріспе тапсырма.

( Ұ)

Оқушыларға келесі қимылдарды орындатамын,  мысалы:қолдарыңды бұлғаңдар, аяқтарыңмен

тарсылдатыңдар, бастарыңды изеңдер, мойындарыңды бұрыңдар, иықтарыңды жоғары

–төмен қозғалтыңдар.

Оқушылар

орындарына отырады.

Қимылдар

жасаған кезде қандай  дене мүшелерін

атадық?

(Оқушы

жауаптарын тыңдау)

III Жаңа сабақты меңгерту.

1.Оқушыларға

өздері білетін дене мүшелерін атату.

2.

Денеміздегі жұп мүшелерді атату, олардың неге жұп екендігін дәлелдету.

-Ендеше  бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қалай деп

ойлайсыңдар? (оқушы жауабын тыңдау)

-Бүгін

сабақта сендер дене мүшелерімен және олардың қызметімен танысасыңдар(

тақырыбы мен мақсатын хабарлау)

IV. (Ө,Ұ) «Бұл кім?» (ойын шарты түсіндіріледі)

Ойын шарты: Оқушылар

кезекпен шығып кез -келген мамандыққа немесе спорт түріне байланысты

карточкада жазылған сөзді ішінен оқиды және соған сәйкес дене қимылын

көрсетеді. Ал қалған оқушылар кімді көрсетіп тұрғанын табуы керек және сол

қимылдарды қайталайды: әнші, суретші,

биші, футболшы, күйші.

Жауап

айтылғанда оқушылар қол шапалақтау арқылы бағалайды.

-         

Қимылдарды 

қандай дене мүшелерімен жасадық?

Қимылдарды

біз әртүрлі дене мүшелеріміз арқылы жасай аламыз деген қорытындыға келеді.

V.Зерттеу жұмысын ұйымдастыру.

(Т.Қ.)   

Оқушылар төрт топқа бөлінеді

Әр топқа

түрлі тапсырмалар беріледі.

1-топ: Скелетке негізгі дене мүшелерінің атауларын

жапсырады.

2-топ:  Дене  бөліктерін жинастырып, адамды құрайды және

дене мүшелерінің атауларын жапсырады

3- топ: Мәтін беріледі. Сол мәтіндегі көп нүктенің

орнына керекті сөздің суретін тауып жапсырады, сөйлемдерді оқиды.

4- топ: Қол

және аяқ сөздері беріледі. Сол сөздерге қатысты қимылдарды тауып жазады.

(Ұ.Қ) Әр топ өзінің жұмысын қорғайды.

Бір топ келесі топтың жұмысын «Бағдаршам» көздері арқылы бағалайды. Тапсырма

дұрыс орындалды деп ойласа жасыл түсті көзін көрсетеді, жартылай дұрыс болса

сары көзін, дұрыс емес болса қызыл көзін көрсетеді.

 

 

Өлең

жолдарын интерактивті тақтадан көрсетіп қою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

карточкалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қаңқа,

дене бөліктерінің суреттері,

атаулары.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың

соңы

5

мин

 

 

 

 

 

 

2

мин

 

 

 

 

 

 

Рефлексия.

Ойын:

 (С) Оқушылар 

шеңбер жасап тұрады. Ортаға  

топтан  бір оқушы шығып, кубикті

лақтырады. Кубикте суреттегі дене мүшесін атайды, топтағы қалған оқушылар сол

дене мүшесін атайды және өз денелерінен ұстап көрсетеді.

Мысалы:

білек, санайды 1 білек, 2 білек

Ойын

сергіту сәті ретінде өткізіледі.

 (Ө.Қ) Балалар алған білімдері бойынша

өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады.

1.Барлық

дене мүшелерін атай аламын және олардың атқаратын қызметін білемін дегендер

жетістік баспалдағының ең жоғарғы бөлігін таңдайды

2.

Атауларын білемін, бірақ кейбір дене мүшелерінің қызметін  білмеймін дегендер одан төменгі бөлігін

таңдайды.

3.

Білемін, бірақ шатастырамын дегендер төменгі бөлігін таңдайды.

 

 

 

 

Кубиктер

 

 

 

 

Жетістік баспалдағының таратпа үлестірмесі

 

 

Дифференциация

– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау

– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін 

тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы



Топтарға бөліп, әртүрлі

деңгейдегі тапсырмалар беру:

1. Сөйлемдегі тиісті

сөздерді табады

2. Адамды дене

бөліктерінен ажырата алады.

3.Дене  бөліктерін жинастырып, адамды құрайды

 Топтық жұмыс

барысында адамның дене мүшелерін олардың атауымен байланыстыру қабілеттерін,негізгі дене мүшелерін анықтау және ажырату

икемділіктерін бағалаймын;

Топтардың

таныстырылым қорғалу кезінде «Бағдаршам» арқылы өзара бағалау жүргіземін.

Таратпа

үлестірме арқылы жетістік баспалдағы өздігінен бағалау бойынша ескеремін.

 

 

 

 

 

Просмотров: 426


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст